Режим роботи

Заповідник працює кожен день з 9:00 до 18:00.

Замовлення екскурсій проводиться з 09.00 до 12.00 год., 14.00 до 17.00.
Обідня перерва з 13:00 до 14:00.
Вихідні дні: 1, 7 січня, 1-й день Православної Пасхи.
В інші державні свята в заповіднику також проводиться екскурсійне обслуговування.
Попереднє замовлення екскурсій не обов’язкове.

Ціни

Вхідні квитки:

  • для дорослих осіб — 30 грн.;
  • для дітей шкільного віку і дорослих осіб пільгових категорій — 20 грн.

Вартість екскурсії для групи:

  • для групи до 25 дорослих осіб — 200 грн. з групи + вартість вхідних квитків (з можливістю приєднання інших екскурсантів);
  • для групи дітей та пільгових категорій до 35 осіб — 100 грн. з групи + вартість вхідних квитків.
  • Учасники АТО, інваліди 1-2 групи, учасники бойових дій, ветерани війни, праці обслуговуються безкоштовно.

Тривалість екскурсії 1 година.

Вартість екскурсії по місцях битви для всіх категорій — 200 грн.
Тривалість екскурсії по місцях битви 1 год.

Замовлення екскурсії проводиться не пізніше 17.00!

Фотозйомка — 50 грн.
Відеозйомка — 200 грн.

Правила поведінки

  1. Не заходьте до музею і церкви в стані алкогольного сп’яніння.
  2. Не заходьте до музею церкви з тваринами.
  3. Не приносьте та не вживайте в музеї і церквах їжу, напої.
  4. Вимкніть в музеї мобільний телефон.
  5. Не торкайтесь експонатів та вітрин, не наближайтесь до них ближче ніж на 25 см.
  6. Не спирайтесь на стіни.
  7. Не розмовляйте голосно, враховуйте, що поруч з вами інші відвідувачі.
  8. Ходіть повільно, не поспішайте.
  9. Дотримуйтесь інструкцій, які дав вам екскурсовод.
Основні об”єкти заповідника доступні для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

Фото елементів доступності для осіб з інвалідністю для інших маломобільних груп населення.

Порядок супроводу

ПОЛОЖЕННЯ ПРО СУПРОВІД ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ ТА ІНШИХ МАЛОМОБІЛЬНИХ ГРУП НАСЕЛЕННЯ ДО ОБ’ЄКТІВ НАЦІОНАЛЬНОГО ІСТОРИКО-МЕМОРІАЛЬНОГО ЗАПОВІДНИКА «ПОЛЕ БЕРЕСТЕЦЬКОЇ БИТВИ» ( затверджене наказом в.о. генерального директора НІМЗ «Поле Берестецької битви» №74 від 02.07.2018 р.)

1.ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Положення про супровід осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів Національного історико-меморіального заповідника «Поле Берестецької битви» (далі – Положення) розроблено на виконання вимог пункту 2 Указу Президента України від 02 грудня 2017 року № 401/2017 «Про внесення змін до пункту 3 Положення про національний заклад (установу) України», з урахуванням заходів визначених державними будівельними нормами України «Доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення», Законом України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні», Конвенцією про права інвалідів.

1.2. Дане Положення створено з метою забезпечення прав і можливостей осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення нарівні з іншими громадянами для участі в суспільному житті та полягає у виявленні, усуненні перепон і бар’єрів, що перешкоджають забезпеченню прав і задоволенню потреб, у тому числі стосовно доступу до об’єктів Заповідника, отримання інформації з урахуванням індивідуальних можливостей, здібностей та інтересів.

1.3. Положення визначає дії працівників Заповідника щодо забезпечення зручності та комфортності перебування в Національному історико-меморіальному заповіднику «Поле Берестецької битви» осіб, що потребують допомоги, а також створення умов для якісного їх обслуговування працівниками Заповідника. До таких осіб відносяться особи з інвалідністю та інші маломобільні групи населення. До інших маломобільних групп населення у цьому Положенні належать:

-багатодітні сім’ї ;

-прийомні сім’ї, особи дитячих будинків сімейного типу та сім’ї, в яких діти перебувають під опікою чи піклуванням;

-вагітні жінки та особи похилого віку, які не мають членів сім’ї або інших осіб поруч;

-інші особи, які не можуть самостійно пересуватися, чи пересування яких обмежено, якщо не мають членів сім’ї (одинокі) або інших осіб поруч.

2.ПОРЯДОК СУПРОВОДУ (НАДАННЯ ДОПОМОГИ)

2.1. За необхідності отримати публічну інформацію особа, що потребує допомоги, може зв’язатися з працівниками Національного історико- меморального заповідника «Поле Берестецької битви» такими способами:

– за телефоном (03633) 28-7-39;

-надіслати електронний лист на e-mail: kozatski_mohyly@ukr.net

2.2. За необхідності відвідати приміщення Заповідника особи з інвалідністю та інші маломобільні групи населення мають звернутися до будь-якого працівника Заповідника.

2.3. У разі отримання інформації про прибуття на об’єкт Заповідника особи, яка потребує допомоги, працівник Заповідника зобов’язаний особисто з’ясувати мету її візиту та:

– якщо особа, яка потребує допомоги, має намір отримати інформацію про послуги Заповідника, повідомити про це керівнику структурного підрозділу, який володіє необхідною інформацією, або відповідальному черговому працівнику по заповіднику. Надалі керівник даного підрозділу, або відповідальний черговий працівник по заповіднику негайно (до 5 хвилин) прибуває особисто або забезпечує прибуття працівника підрозділу, який володіє необхідною інформацією, та консультує Особу, що потребує допомоги, безпосередньо, у зручному для відвідувача місці.

– якщо особа, яка потребує допомоги, має намір відвідати конкретний підрозділ Заповідника, працівник повинен:

у разі необхідності супроводжувати особу, яка потребує допомоги, до визначеного підрозділу;

за необхідності залучити для надання допомоги під час пересування іншого працівника.

2.4. Після закінчення візиту особи, яка потребує допомоги, працівник підрозділу, або відповідальний черговий, до якого звертався відвідувач, організовує його супровід до виходу з будівлі Заповідника.

3. ПОРЯДОК ДІЙ ПРАЦІВНИКА, ЩО СУПРОВОДЖУЄ ОСОБУ, ЯКА ПОТРЕБУЄ ДОПОМОГИ

3.1. Працівник Заповідника зустрічає і супроводжує осіб, що потребують допомоги, а в разі настання надзвичайної ситуації відповідає за евакуацію маломобільних груп населення і осіб з інвалідністю з території Заповідника. 3 питань, що стосуються особи з інвалідністю, важливо завжди пам’ятати, що потрібно звертатись безпосередньо до ЦІЄЇ людини, а не до особи, яка її супроводжує. Щоб звернути на себе увагу людини з вадами слуху, необхідно помахати рукою, або іншим чином привернути їхню увагу.

3.2. У першочерговому порядку працівником уточняються, якої допомоги потребує маломобільний громадянин або особа з інвалідністю, мета відвідування Заповідника, необхідність супроводу. Якщо особа, яка потребує допомоги відмовляється від пропозиції та не потребує допомоги працівника, забороняється нав’язувати свою допомогу. Забороняється торкатись осіб з інвалідністю чи їх допоміжних засобів пересування без їх дозволу.

3.3. Необхідно бути терплячим з людьми, які мають труднощі в спілкуванні; не виправляти їх; не закінчувати їх речення замість них. В спілкуванні з особами з обмеженим слухом чи тими, що не чують, в нагоді інколи можуть стати ручка з папером.

3.4. Необхідно використовувати чіткі, коротші речення. Якщо особа з інвалідністю не зрозуміла працівника, потрібно повторити щойно сказане або спробувати перефразувати речення. Деяким особам, що не чують або мають обмежений слух, може бути легше зрозуміти, якщо працівник також використовуватимете жестикуляцію руками, щоб пояснити напрям руху.

3.5. Якщо допомоги працівника потребує користувач візка, спочатку необхідно спитати людину, куди вона хоче дістатись, а потім проінформувати про необхідність довезти її. Забороняється нахилятись і спиратись на інвалідний візок чи на інший допоміжний засіб людини.

3.6. У разі, якщо до працівника звернулась людина з порушенням зору, в першу чергу необхідно представитись, назвати прізвище, ім’я та по батькові, свою посаду, представити інших присутніх осіб, розповісти такій особі, де вона знаходиться. Під час супроводу такої людини необхідно спитати, чи хоче вона бути попередженою про сходи, двері та інші перешкоди. Якщо так, то необхідно коментувати шлях і маршрут, яким здійснюється пересування. Наприклад. «За декілька кроків ми повернемо ліворуч» чи «Ми підходимо до сходів». Коли буде досягнуто необхідного місця, потрібно повідомити людину, де вона знаходиться. Завжди необхідно говорити такій людини про своє наближення чи віддалення.

3.7. В разі необхідності, залучати інших працівників Заповідника до супроводу осіб, які потребують допомоги.

3.8. У разі подання заяви до Заповідника, працівник приймає вхідну кореспонденцію у такої особи та передає на реєстрацію у встановленому порядку або за бажанням такого громадянина супроводжує її до приймальні Заповідника і знайомить маломобільного громадянина чи особу з інвалідністю з працівником закладу, відповідальним за приймання вхідної кореспонденції, особисто, представивши прізвище, ім’я та по батькові один одному.

3.9. Особи, які потребують допомоги користуються пріоритетним правом при подачі документів до Національного історико-меморіального заповідника «Поле Берестецької битви».

3.10. При відвідуванні території Заповідника особами, які потребують допомоги працівник роз’яснює правила внутрішнього розпорядку НІМЗ «Поле Берестецької битви», а також години прийому громадян і розповідає про особливості будівель:

-кількість поверхів; поручнів, інших пристосувань і пристроїв для осіб з інвалідністю стосовно його функціональним обмеженням; розташування санітарних кімнат, можливі перешкоди на шляху та ін.;

-структуру Заповідника, в якому кабінеті і до кого звернутися з питань, які можуть виникнути.

3.11. При необхідності особи, які потребують допомоги можуть заздалегідь погодити за телефонами необхідний обсяг допомоги при організації доступу в приміщення Заповідника із зазначенням дати і часу прибуття, або направити на електронну пошту відповідний запит.

4.ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ

4.1. Дане Положення оприлюднюється на офіційному веб-сайті НІМЗ «Поле Берестецької битви» та розсилається до структурних підрозділів, а також розміщується на стендах службової документації.